Regulamin sklepu internetowego
§ 1
Postanowienia wstępne
§ 2
Definicje
Konsument - osoba fizyczna zawierająca ze Sprzedawcą umowę w ramach Sklepu, której przedmiot nie jest związany bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
§ 3
Kontakt ze Sklepem
§ 4
Wymagania techniczne
Do korzystania ze Sklepu, w tym przeglądania asortymentu Sklepu oraz składania zamówień na Produkty, niezbędne są:
§ 5
Informacje ogólne
§ 6
Zakładanie Konta w Sklepie
§ 7
Zasady składania Zamówienia
W celu złożenia Zamówienia należy:
§ 8
Oferowane metody dostawy oraz płatności
§ 9
Wykonanie umowy sprzedaży
§ 10
Prawo odstąpienia od umowy
§ 11
Reklamacja i gwarancja
Kupując wyroby naszej produkcji dokonali Państwo trafnego wyboru. Gratulujemy i dziękujemy za okazane nam zaufanie. Wykorzystanie materiałów najwyższej jakości pozwala na wieloletnie, niezawodne użytkowanie. Kupując wyroby akceptują państwo poniższe warunki gwarancji.
Warunki Gwarancji:
Gwarant zapewnia Kupującemu wysoką jakość produktów:
Klient ma prawo do reklamacji w przypadkach ekstremalnych, kiedy z przyczyn pęknięć spowodowanych występowaniem napięć w drewnie, mebel nie nadaje się do użytku w pierwszym roku użytkowania, pęknięcie powoduje utratę stabilności konstrukcji.
W takim wypadku sprzedawca jest zobowiązany dostarczyć uszkodzony element lub daną część.
Gwarancją producenta nie są objęte:
Wymienione poniżej cechy i procesy stanowią naturalną charakterystykę drewna i nie mogą być podstawą do reklamacji.
Drewno jest naturalnym materiałem, który doskonale sprawdza się w ogrodzie. Wyroby Drewnianej architektury ogrodowej posiadają naturalny i niepowtarzalny urok, jest przyjazna dla środowiska i przy odpowiedniej konserwacji przetrwa wiele lat. W ciągu lat eksploatacji architektura w ogrodzie jest narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne i ulega zmianą.
Meble i architektura ogrodowa narażona jest na ciężkie warunki atmosferyczne zmiany temperatury, na słońcu temperatura drewna (przy ciemnych kolorach) może sięga nawet 70 stopni Celsjusza w dzień w nocy dużo mniej. Taka szybka zmiana temperatur powoduje nagłe kurczenie się i rozkurczanie się drewna co jest powodem powstawania pęknięć. Dlatego warunki atmosferyczne, na które narażone jest drewno ogrodowe może czasem doprowadzić do powstawania pęknięć i wycieków żywicy. Nie wpływa to niekorzystnie na trwałość i stabilność drewna, a należy do naturalnych cech drewna. Wycieki żywicy można łatwo usunąć chemicznie za pomocą terpentyny lub zebrać za pomocą ostrego narzędzia (np. noża, szpachli metalowej itp.). Rysy i wycieki żywicy mogą również wystąpić w przypadku drewna impregnowanego ciśnieniowo. Dlatego nie możemy porównywać mebli przeznaczonych do mieszkania które są użytkowane w stałej temperaturze i bez bezpośredniego narażenia na promienie słoneczne.
Drewno ma niejednorodną strukturę i nawet w naszej architekturze ogrodowej trudno jest znaleźć dwa takie same elementy. Dotyczy to również częstości występowania, rozkładu i wielkości sęków. Sęki nie obniżają jakości czy wytrzymałości drewna, lecz tworzą jego piękny charakterystyczny wygląd.
Pomimo nowoczesnych technik produkcji i starannego doboru surowca, sporadycznie mogą wystąpić fragmenty szorstkich powierzchni na meblach. Materiał jest szlifowany przed malowaniem jest gładki ale naturalne drewno w kontakcie ze środkami zabezpieczajacymi, które głęboko penetrują jego powierzchnię może doprowadzić do efektu uniesienia się struktury i wystąpienia szorstkich miejsc zwłaszcza w pobliżu sęków i frezowanych krawędzi.
Jako naturalny surowiec drewna nie ma jednolitego koloru, ale jest żywą mieszanką różnych niuansów i odcieni, co podkreśla indywidualność Państwa architektury ogrodowej. Różna może być również siła zabarwienia pigmentami, na którą mają także wpływ warunki klimatyczne.
W zależności od poziomu wilgotności powietrza, drewno oddaje lub pobiera wilgotność z powietrza. Wynikająca z tego zmiana objętości drewna jest jego naturalną cechą, której nie można uniknąć – drewno pęcznieje lub kurczy się. W zależności od warunków klimatycznych różnice w wymiarach poszczególnych elementów mogą nieznacznie odbiegać od wymiarów pierwotnych. Różnice w wymiarach od wymiarów pierwotnych mogą wahać się +/- 10%.
Drewno jest naturalnym materiałem higroskopijnym, z uwagi na ten fakt w drewnie mogą wystąpić nieznaczne wahania wymiarowe po długości drewna. Poprzez zmienne warunki atmosferyczne mogą nastąpić zmiany kształtu w pierwotnym kształcie desek i belek. Z uwagi na naturalny materiał i jej odmienną budowę, strukturę każdej deski, belki nie sposób przewidzieć i wyeliminować tej cechy w procesie produkcji.
Firma MAJA oświadcza, że prezentacja produktów na stronach portalu Allegro, oraz strony firmowej nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego i ma wyłącznie cel informacyjny. Zdjęcia produktów/aranżacji mają charakter poglądowy i ilustracyjny, a rzeczywisty ich wygląd i kolor może odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.
Przechowywanie w okresie jesienno – zimowym mebli ogrodowych.
Po zakończeniu sezonu należy wybrać odpowiednie miejsce do przechowywania mebli ogrodowych zimą. Należy unikać przechowywać w miejscu zbyt ciepłym, ponieważ mogą za bardzo przeschnąć. Idealnym miejscem będzie garaż lub zadaszenie, zapewniające ochronę przed deszczem, lecz jednocześnie przepływ powietrza. Mebli drewnianych nie należy nigdy przykrywać folią plastikową lub podobnym materiałem, gdyż może to spowodować rozwój pleśni lub grzybów.
Wycieki żywiczne w drewnie iglastym są w zupełności normalne.
Drewno ogrodowe, galanteria ogrodowa taka jak altany, panele ogrodowe, deski i kantówki wykonane są najczęściej z krajowego drewna iglastego, świerku bądź sosny. Główną powodem jest oczywiście dostępność drewna świerkowego i sosnowego oraz jego przystępna cena. Drewno iglaste jest dosyć odporne na warunki atmosferyczne, łatwe w impregnacji oraz obróbce mechanicznej. Zakupując drewno do ogrodu musimy się jednak liczyć, że mogą powstać wycieki żywiczne.
Jak usunąć żywicę
Żywica może być wstępnie usunięta mechanicznie, np. nożem. Następnie pozostałości żywicy usuwamy przy użyciu nieagresywnych rozpuszczalników (terpentyna, isopropanol, benzyna, amoniak lub rozpuszczalnik nitro). Po usunięciu żywicy drewno powinno się umyć ciepłą wodą, po wyschnięciu przeszlifować i ponownie zaimpregnować.
Bardzo istotną rzeczą jest niemalowanie drewna iglastego lakierami, gdyż wypływająca z drewna żywica może uszkodzić powłokę lakierniczą, powodując jej łuszczenie się. Drewno ogrodowe najlepiej jest malować impregnatami zawierającymi barwniki, nietworzącymi wyraźnej powłoki. W przypadku kiedy już wycieki żywiczne powstaną, usuwamy je i jeżeli jest taka potrzeba zamalowujemy miejsce po wycieku żywicy. Natomiast łuszczący się lakier niechętnie przyjmuje następną powłokę. Może zajść potrzeba całkowitego usunięcia lakieru i ponownego pomalowania drewna. Jest to praca żmudna i zbędna.
§ 12
Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń
§ 13
Dane osobowe w Sklepie internetowym
§ 14
Postanowienia końcowe